PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34855}

Dom 1000 trupów

House of 1000 Corpses
6,0 15 033
oceny
6,0 10 1 15033
6,8 9
ocen krytyków
Dom 1000 trupów
powrót do forum filmu Dom 1000 trupów

Ten film może spodobac się tylko fanom (ludziom o niesamowicie krytycznym guście filmowym) takich gniotów jak "statek widmo", "oszukać przeznaczenie", "smakosz" itd. Reszcie stanowczo odradzam!!

ocenił(a) film na 9
BRAK_UZYTKOWNIKA

To jest inny gatunek filmowy! Statek widmo i oszukać przeznaczenie to są pseudo horrory dla amerykańskich nastolatków gdzie liczy się tylko bardziej makabryczny rodzaj śmierci, ale niestety klimatu i jakiegokolwiek sensu brak

ocenił(a) film na 7
Gracjanus

Aż tak zły nie jest. Sczególnie wizja plastyczna Roba Zombie jest "jakaś". Styl ma. Do tego duszny klimat. Choć fakt, to nie jest film dla każdego.

ocenił(a) film na 7
robert_28

Głupio wypada stawianie go na równi z tytułami pokroju "Oszukać przeznaczenie", to zupełnie inny obraz. Oszukać przeznaczenie nie dorasta mu do pięt!

_suspect_

"Oszukać przeznaczenie nie dorasta mu do pięt!"
Wiec jak mam ocenić "oszukać przeznaczenie" (też totalny gniot) jeśli ten oceniłem 1/10?

ocenił(a) film na 8
BRAK_UZYTKOWNIKA

Tiaa... najlepiej zaraz powyzywać od gniotów, uwierz mi ale ten film znajdzie również fanów którym do w/w filmów daleko. Osobiście podchodziłem do tego filmu myśląc, że zobaczę coś w stylu (Wielkiej:P) Martwicy Mózgu, więc nie mogę powiedzieć żebym się na nim jakoś specjalnie zawiódł (aczkolwiek mogło być "śmieszniej";)).
Mamy tu odpowiedni klimat, muzykę, ciekawych "anty" bohaterów (czego o właściwych bohaterach powiedzieć niemogę), odpowiednia dawka krwi, widać inspiracje "klasykami" - jednymi słowy, jak na luźne kino gore - jest nieźle. Jeśli ktoś podjedzie z takim nastawieniem - zabawa gwarantowana. Jeśli jednak liczy na horror - nie polecam.
Cóż, czasem trzeba czegoś "odmóżdżonego", dosłownie i w przenośni;]

Hanss

Dokładnie. Mi też się nawet podobał, zabawa była przednia! Jeśli ktoś spodziewa się klasycznego horroru, to nic tu po nim. Jeśli gore-komedii, będzie zadowolony :)

ocenił(a) film na 4
malgorzata

Do filmu gore to mu z deczka jednak brakuje.

Ceglas

No ba, ale, że tak powiem, element komediowy podobny :)

BRAK_UZYTKOWNIKA

zgadzam sie z encore...to najgorszy film jaki w zyciu widzialem i zaluje czasu jaki zmarnowalem na niego a dodatkowo stracilem dobre zdanie o robie zombie...

raph9

Dom 1000 trupów to najgorszy film jaki przyszło mi zobaczyć, obleśny, żenująca fabuła a do teog żenująca gra aktorska. Oszukać przeznaczenie? Przy tym jest arcydziełem i tyle z mojej storny. Takiego badziewia jak dom 1000 trupów jeszcze nie widziałem, no chyba, że ktoś widział bękarty diabła. Z całą pewnością mogę postawić ten film przy Alone on the dark, The House of the death. Czyli najgorsze filmy jakie kiedykolwiek powstały.

ocenił(a) film na 2
grabarz91

Jest to jeden z dwóch filmów, które chciałem obejrzec, ale których oglądanie przerwałem z własnej, nieprzymuszonej woli.
Słyszałem o nim wiele pozytywnych opinii, a sam pseudonim Rob Zombie kojarzył mi się ze świetnymi teledyskami do "Dragula" i "Living dead girl", także spodziewałem się czegoś podobnego. Niestety to dwie zupełnie oddzielne kategorie.
Film ma nieciekawych bohaterów, nieciekawych oponentów i masę chorych, spaczonych pomysłów, z których pamiętam jedynie - i to z pozytywnymi wrażeniami - kreację tego doktorka w podziemiach i króliczki.
Jeszcze niczemu nie wystawiłem oceny 1/10 i teraz tego też nie zrobię, bo fanem gore i zwyrodniałych rodzin nie jestem, a do nich głównie film jest adresowany. Mimo króliczków, jednak 2.

A "Oszukac przeznaczenie", "Statek widmo" i "Smakosz" to nie ta liga! Tam kłaniała się niska kategoria wiekowa i robienie filmu pod wytwórnię nie widza (nie wiem jak w "Smakoszu". Dwójka mi się podobała, choc tymi wadami była naznaczona.). Tutaj dopatruję się natomiast braku elementarnej odpowiedzialności za swoje dzieło [tak jak u Liroya w rozmowie z Kubą Wojewódzkim "-I ty chcesz, by coś takiego oglądały twoje dzieci? -One nie mają prawa nawet tego oglądac -Ta... I ty myślisz, że to podziała?" (odpowiedzi nie pamiętam, ale utrzymana w tonie poprzedniej)]

BRAK_UZYTKOWNIKA

Jest to totalny ogniot podobnie jak smakosz (statek widmo nie widzialem i niemam zamiaru) ale do diabla Oszukac Przeznaczenie to jeden z najlepszych filmow wiec wyluzuj facet!

ocenił(a) film na 8
stefaniak_a

sam jesteś gniot........................................

jedrol8

dla ludzi takich jak ty moge byc gniotem na szczescie dla reszty jestem kims a ty kim jestes?

BRAK_UZYTKOWNIKA

Nie musi się wszystkim podobać. Rob Zombie ma dość specyficzne poczucie humoru xD Bardzo czarny humor...
Jednak zasugerowałabym spojrzeć na to z innej strony. Film jest oryginalny. Porównanie go do na przykład "Oszukać przeznaczenie" jest moim zdaniem niedopuszczalne:/. Jest to film pomysłowy, dobrze zagrany. Zupełnie inny niż wszystkie horrory amerykańskie nieodróżniające się od siebie fabułą.
Samo to, że zaczynasz się po nim zastanawiać czy to co widziałeś to czarna komedia czy horror jest już czymś^^. Patrzę z perspektywy fanki Roba Zombiego, ale starałam się być wmiarę obiektywna:) Jak napisałam na początku, nie musi się wszystkim podobać, ale nie odradzałabym go tak pochopnie. Dla kogoś kto chciałby uważać się za osobę, znającą się na kinie, ten gatunek filmów i w ogóle postać Roba Zombiego jest nie do pominięcia.

ocenił(a) film na 8
BRAK_UZYTKOWNIKA

Tak. Ja mam niesamowicie krytyczny gust jesli chodzi o horrory.
Dom 1000 Trupow to jeden z moich ulubionych filmow i napewno moj ulubiony z gatunku horror.
Masz racje, ze Oszukac Przeznaczenie" i "Statek widmo" to gnioty. Tyle, ze ty chyba jestes glupia skoro myslisz, ze to sa horrory... :/

Ten film (House of 1000 Corpses) nie jest dla kazdego. Takie filmy trzeba "czuc". To nie jest jaka bajeczka jak horrory klasy A, w ktorych wogole nie ma krwi ani wypruwanych flakow.
Skoro wolisz ogladac jakies bajeczki to prosze bardzo...
A PRAWDZIWE horrory zostaw dla prawdziwych fanow tego gatunku

Arto0X

jestes debilem skoro filmy klasy c nazywasz prawdziwym kinem filmy z najwyzszej polki nazywasz miernota radze nie ogladac gniotow tylko zglosic sie na oddzial psychiatryczny i skoncz wariacie porownywac chlam jakim bez watpienia jest dom 1000 trupow czy inne bekarty z bdb oszukac przeznaczenie bo robisz ze siebie jeszcze wiekszego schizola choc dla mnie to i tak nim jestes bez dwoch zdan

ocenił(a) film na 8
stefaniak_a

Oszukac Przeznaczenie ssie jajca. Tak samo jak ty. Jestes totalnym niedorozwojem skoro uwazasz "Oszukac Przeznaczenie" za horror, a tymbardziej na horror klasy A <hahaha>

Choc w sumie dla ciebie to moze i jest horror jak beda 2 krople krwi xD

Niech twoja stara pusci ci pokemony, bo widze, ze to jest "horror" na twoim poziomie zjebie.
A od prawdziwych horrorow sie odwal. Pewnie bys zdechl ze strachu jakbys zobaczyl "prawdziwy horror", a nie te bajeczki dla malych dziewczynek co ogladasz...

ocenił(a) film na 2
Arto0X

"Tyle, ze ty chyba jestes glupia skoro myslisz, ze to sa horrory... :/"
A czym niby innym są?

Horror to fantastyka grozy. W każdym horrorze powinien się pojawiać jakiś motyw fantastyczny i wywoływać atmosferę niepewności, lęku, albo strach. W "Oszukać Przeznaczenie" była Śmierć, w "Statku Widmo" tytułowy statek, a co było w "Domu ..."? Na mój gust jedynie doktorek, którego widzimy przez góra 5 minut. W sumie to i tak ma to więcej wspólnego z horrorem niż takie np. "Piły", "Sadysta", "Teksańska ..." czy "Halloween", ale i tak jest to trochę mało i nie dominuje w tym obrazie. Jak dla mnie jest to kiepska groteska, thriller.

Flakami natomiast się epatuje, jak już nie umie się w żaden inny sposób widza przestraszyć. Mnie "Dom ..." jedynie obrzydził, zblazowany wpatrywałem się w ekran nie dowierzając, że ten obraz zyskał już u niektórych status kultowego.

Daleko mi od chwalenia wymienionych w tym poście produkcji. "Oszukać ..." i "Statek ..." to dość przeciętne produkcje, co w moim akurat odczuciu i tak stawia je wyżej nad kiepski "Dom ...". Przynajmniej taka jest moja opinia.

ocenił(a) film na 8
Khaosth

z pierwszą częścią się zgadzam..to nie jest horror bo do kurywy nędzy, zabijają się ludzie między sobą, a nie, nie wiem - diabeł!@ co do drugiej części wypowiedzi...jeżeli takie obrazki Cię obrzydzają i nie możesz tego oglądać z pełnym żołądkiem to....miękka ci-pka z Ciebie i nie nadajesz się na Clowna Mordercę;p

ocenił(a) film na 8
Khaosth

JA bym powiedzial raczej, ze Dom 1000 Trupow jest psychodeliczny. Wiele bardzo dziwnych scen jest w tym filmie pokazanych i wiele nietypowych ujec. I nie tylko Doktorka sie mozna przestraszyc (choc oczywiscie jest on "wisienka na torcie" Roba Zombiego :D ). Cala ta rodzina jest zdrowo po-pie-przona. A najlepsza akcja w tym filmie to dla mnie na samym koncu, gdy ta dziewczyna ucieka w tych podziemnych tunelach i goni jak "jakies cos", na uslugach Doktora Satana. Genialna akcja.

BRAK_UZYTKOWNIKA

totalna bzdura popieram skali to zabraklo do oceny kolejny gniot jak wiekrzosc amerykanskich hororow w tym stylu

ocenił(a) film na 9
jack666

takich jak ty powinni zagazowac,wogóle sie nieznasz na horrorach,jesteś dałnem i tyle o tobie kupo gówna,film klasa 10/10 to za mało,lec obejrzec sobie krwawe walentynki 3d i do tego zjeśc gar kaczych łbów jebanyy głąbie pakistański

ocenił(a) film na 8
jack666

Frajer jebany jestes i tyle. Zapewne dla ciebie dobry horror to Muminki - jak sie buka pojawia <lol2>
To cie straszylo przez cale zycia widac xD Dlatego teraz pierdolisz jak polamany...

ocenił(a) film na 10
Arto0X

zamknij morde obesrańcu, skaczesz jak jakiś etiopijczyk w poszukiwaniu zgniłego chleba, kurde ten horror to kasyka 10/10 za twój ryj brudny nie dałbym nawet jednej setnej, weź lepiej skocz i rozwal sobie głowe o telewizor głupi trepie, gdybym mógł sprzedałby ciebie w czasach okupacji Imperator_8 dobrze prawi, idź zeżryj gar kaczych łbów i obyś się udławił

ocenił(a) film na 1
homer700

homer i imperator wspolczuje waszym rodzinom na ich miejscu wyrzeklbym sie takiech krewnych.

ocenił(a) film na 8
homer700

To bylo do mnie?? ;>
Bo chyba ci sie cos pomylilo ziomek ;>
Ja ten film uwielbiam ;>

ocenił(a) film na 9
Arto0X

nawet niewiesz co znaczy słowo frajer cwelu głupi,omało sie nie popłakałes jak mojego komenta zobaczyłes hujku brudny,lec zrób laske swojemu staremu zjebany przeszczepie,napisac komenta na filmwebie-2 minuty,zobaczyc jak małe dziecko sie wkurwia i telepie sie całe życie bezcenne.

Imperator_8

ujmę to w ten sposób - ciekawe postacie, ujecia przednie plus ekstra muzyka! troche jakby horrorowy pulp fiction.
a co do opinii nieprzychylnych - no cóż są ludzie którzy jadają schabowe i są zadowoleni i tacy dla których wykwintne potrawy to wlasnie to co tygrysy lubia najbardziej! ja uwielniam sushi i oceniam ten film baaardzooo wysoko!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Imperator_8

Mozesz mi co najwyzej possac moje owlosione jaja. a potem powyciagaj sobie wlosy spomiedzy tych betonowych zebow.
Gdyby nie ten pies co mnie wyprzedzil na schodach w drodze do burdelu, to pewnie Ja bylbym dzis twoim ojcem :)
Wygladasz jak nalesnik, bo moj pies spuscil sie na patelnie twojej starej xD
Pozdro ;>

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Arto0X

Ja pierdzielę, z tych kłótni można mieć ubaw po pachy :D:D:D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
jedrol8

No xD Fajnie zabijaja czas xD A i usmiac sie mozna xD

ocenił(a) film na 10
Imperator_8

kurwa slodcy jestescie :D (filmweb sie pulta ze za krotki post)

ocenił(a) film na 2
BRAK_UZYTKOWNIKA

Ty Statek Widmo porównujesz do tego czegoś???????????? Co do Dom 1000 trupów to całkowicie inaczej go sobie wyobrażałem, muzyka w tym filmie jest co najmniej żałosna, a humor kompletnie niepotrzebny 3/10.

ocenił(a) film na 10
BRAK_UZYTKOWNIKA

Ten film to klasyka, a ty sie chlopcze tylko osmieszasz
Jak chcesz czegos, co nie bedzie przerysowane, groteskowe i dobrze zaprawione kiczem, to obejrzyj Miasto Boga, a nie bierz się za klasyke horroru
Czego ty sie spodziewales? Ekranizacji Lovecrafta?
No ale ja rozumiem, ze wychowanym na Krzyku i zachwyconym Piłą może Rob Zombie w gusta nie trafić...
I całe szczęście.

ocenił(a) film na 1
Elizabeth_8

klasyka horroru?Nie osmieszaj sie to najwiekszy gniot jaki powstal

ocenił(a) film na 8
arek2010

Chuja sie znasz...

ocenił(a) film na 7
arek2010

największe gnioty to: oszukać przeznaczenie, ludzka stonoga, dom woskowych ciał, predatory i inne dziwne ciągle powtarzające się historie.
Film niby jest taki jak każdy inny: grupa młodych gdzieś jedzie, jest wśród nich cwaniak i ten nieśmiały i nagle wszyscy giną.
Oglądałam ten film po raz pierwszy wieki temu. Moje uczucia do niego były tak mieszane, że poświęciłam dodatkowo czas po obejrzeniu filmu na rozmyślanie o nim.
A tym według mnie cechuje się film warty polecenia i oglądnięcia, po obejrzeniu masz dalej jakieś wątpliwości i zmusza cię do dalszych przemyśleń.
Dla mnie przy pierwszym razie nie był jasny zamysł autora, film śmieszy, straszy, zawstydza i ma niesamowicie dobraną muzykę.
Jest o niebo lepszy od przeciętnej serii oszukać przeznaczenie (która jest strasznie przewidywalna, beznadziejna i bezsensowna, po obejrzeniu tego filmu zaraz wracam do bieżących spraw), ze Smakoszem wiąże dobre wspomnienia nie chodzi tu o film, ale jednak wpływa to na moją ocene, jest niesamowicie śmiesznym filmem z wypasionym klaksonem, jednak nie umywa się do Hof1000C,
Miasto Bogów dobry film też polecam.
Każdy ma prawo do odrobiny krytyki ale proszę nie porównujcie tego filmu z oszukać przeznaczenie bo to cios poniżej pasa.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

widze, ze masz problemy z agresja slowna... czy to brak mozliwosci wyladowania cisnienia, czy mzoe jestes tak slaba persona, ze jedyne za monitorem mozesz grac "kogos"?

pity...

ktos mi kiedys powioedzial,
ze mozna byc albo szczekajacym pinczerem albo dogiem niemieckim

trzęsidupko :D

ocenił(a) film na 8
Elizabeth_8

Zgadzam sie z Toba w 100% :)
Jeden z najlepszych horrorow jakie powstaly :)

Film jest poprostu genialny!!

10/10

użytkownik usunięty
Arto0X

Jesteś pieprzonym osłem.
Tyle Ci powiem po spojrzeniu na twoje głosy na filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones